’Zöld? Szuperzöld?’ – kérdezte a hdrogénezett, hot-dog kifli hajú Ruby Rhod (Chris Tucker) az Ötödik Elemben a mindig másnapos Korben Dallastól, azaz Bruce Willistől, aki persze nem vágta miről vakerál ez nyegle kis gigerli. Itt ugyan világ megmentés nincs, ám falusi zöldszépségverseny van, ahol nekünk kell kanyarítani a legszebb zöldet, hogy elnyerjük Bálint Gazda fődíját!
Már I. Gergely pápa óta tudjuk, hogy a hiúság bűn, ám ebben az egyszerű kis tablóépítős játékban, pont erre kell törekednünk. (Szóval csak az üljön le hozzá, aki nem fél meggyónni később Tibi Atyának!) A Village Greenben nekünk kell a legszebb zöldterületet/kertet (?) varázsolni a játék végére, azaz nem is a legszebbet, hanem a legtöbb pontot fialót.
A játék
A játék pofon egyszerű! Vannak zöld kártyák (amikből hármat kézbe is kapunk), ezek adják majd a 3x3-as tablónk magját, és vannak lila kártyák (ezekből is kapunk random hármat), amik kvázi célkártyák és azt az oszlopot, vagy sort pontozzák, ami mellé lehelyezzük. Mindig van felcsapva 3 zöld és 3 lila kártya, és összesen 2 féle akciónk van. Elveszünk 1 zöld vagy 1 lila kártyát, és lehelyezünk 1 zöldet a kezünkből, vagy a lilát, amit elvettünk. Na de a zöld kártyákat nem lehet ám csak úgy lehányni egymás mellé! Nem, nem. Figyelni kell, hogy az ikonok vagy a színek stimmeljenek. Ha egyik se klappol a másikhoz, azt bizony nem rakhatod le. Mivel így a középső kártyánál lehetnek komoly problémák, jól jön, egy pázsitkártya, ami mindenhez megy, de ritkán ad pontot (bár vannak lila karcsik, amik pont ezeket pontozzák).
Mindezt egyetlen trükkös szabály bonyolítja, ami a kertlapkád megfordítása: ezért elvesztel egy GYPt, de kiürítheted a látható zöld vagy lila kártyasort, és újakat húzhatsz a helyükre, vagy felülépítheted egy már lerakott zöld kártyád. Ha valaki kivarrta a 3x3-as tablóját, vagy elfogy valamelyik pakli, vége a játéknak és jöhet a pontozás.
Hiszen ez SZUPERZÖLD!!!
Amilyen egyszerű, annyira nagyszerű a játék. Imádom, hogy minimális agyi aktivitással is le lehet ülni hozzá, és csak a játék közben kezd megmozdulni a szürkeállományom. Gondolkodni kell benne, főleg miután kezdenek a sorok és oszlopok összeérni. Az, hogy felülépítheted a célkártyád, zseniális megoldás, és bizony fog is kelleni, nem is egyszer. Az interakció minimális, csak abban nyilvánul meg, amikor elveszel mások elől egy kártyát. 2-3 játékosnál még lehet nézni a többiek tablóját (esetleg elvenni valamit, ami nagyot kombózna nála), persze 4-5nél is lehet, de ott már nincs igazi ráhatásod a többiek játékára.
Imádom, hogy nincs túlbonyolítva és lemegy 15-30 perc alatt (igen, 5en is!!!), a grafika is kellemesen bárgyú, és 2 játék után már az ikonokat se kevered össze. A legtöbb körben érdekes döntések előtt állsz, és egy melós nap után, mind a 4 maradék agysejted keményen dolgozik, hogy jó kártyát vegyél el. Aranyos filler, míg vártok a mindig késő emberekre a game-nighton. Ketten is jó, sőt! Valami hasonlóra vártam a Föld esetében, ám ott túl sok a kártya, túl sok a cél, a sok kis vacak pakolgatása is zavart, 4en pedig bőven 2 óra volt. Ez egy pofás kis tablóépítő, ami gyorsan kipörög, és a végére lesz valami szép megépítve mindenki előtt.
Mivel csak úgy mellékesen dobtam a kosárba MZS rendelései között, egy rendkívül kellemes meglepetés lett a játék, ami talán a legjobban elköltött 2500 forintom idén!
Filler kategóriában:
2-3an: 8/10
4-5en: 7/10
Ha olvasnál még hasonlókat, kövesd be a Facebook oldalam!
Ha érdeklnek a szabályok, Rodney betanít!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.